A Szövetség célja az ingatlanközvetítők és az értékbecslők szakmai működésének, technikai színvonalának és hatékonyságának növelése.
Az ingatlanszakmában független szakmai testületként összefogjuk és segítjük a kis- és középvállalkozói szférában működő gazdasági társaságokat, egyéni vállalkozókat.
A MIOSZ (Magyar Ingatlanközvetítők Országos Szövetsége) 1999. december 21-én létrehozott, önkéntes alapon szerveződött Szövetség, célkitűzései között szerepel az ingatlanközvetítői szakmai működés személyi és technikai színvonalának, hatékonyságának növelése, egységes gyakorlati irányelvek kidolgozása és érvényre juttatása, jogi-, szakmai- és gazdasági továbbképzések, konferenciák szervezése és koordinálása, valamint a Szövetség tagjainak érdekképviselete, ill. a tagság fokozott együttműködésének megvalósítása.
Az érdekképviselet -az ingatlanszakmában viszonylag bonyolult meghatározása- lényegében a következőt jelenti számunkra:
A szolgáltatásaink kialakításánál célunk az volt, hogy kézzelfogható bevételnövelő ill. költségcsökkentő megoldásokat alakítsunk ki mind az ingatlanközvetítő, mind az értékbecslő szakmában dolgozó irodáknak / egyéni vállalkozóknak egyaránt.
A tagság egészét vagy a tagjait érintő általános szakmai és gazdasági kérdésekben összefoglalja a tagság véleményét és képviseli azt a döntéshozó fórumok előtt.
A Szövetség a hasonló szakmai érdekképviseletekkel, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával, a Magyar Ingatlan Tanáccsal illetve más társadalmi szervezetekkel, szövetségekkel is kapcsolatot épít ki, azokat fenntartja.
Ismeretterjesztő tevékenységet folytat, ezen belül szakmai oktatásokat-képzéseket, összejöveteleket, konferenciákat, kiállításokat szervez, bonyolít és megrendez.
Tagjai számára az ingatlanszakmával összefüggő általános ajánlásokat, útmutatókat készít, és a gyakorlati tapasztalatokat tagjaival megosztja, a tagok szakmai fejlődése és a gazdasági tevékenységének előmozdítása érdekében.
Tagjai tevékenységének hatékonyabbá és gazdaságosabbá válása érdekében közös információs rendszert működtet, tagjait folyamatosan tájékoztatja a szakmai tevékenységet érintő, az ingatlanpiacot befolyásoló változásokról és a kapcsolódó szolgáltatók (pl.: média) felé egységesen lép fel a kölcsönösen előnyösebb pozíciók elérése érdekében.
A Szövetség kidolgozta a szakmai tevékenységre jellemző szakmai és etikai normákat (Etikai Kódex), figyelemmel kíséri ezek betartását és fellép az e normáktól eltérő magatartással szemben, illetve megteszi adott esetben az elvárható intézkedését. Ennek érdekében Szakmai Etikai Bizottságot működtet.
„Egynek minden nehéz, soknak semmi sem lehetetlen”
-(Gróf Széchenyi István)